3. Lut Forum 2017 Türkiye Toplantısı

3. Lut Forum 2017 Türkiye Toplantısı Ardından

Sinharib Çitgez

Kontinans Derneği’nin daha önceki yıllarda gerçekleştirdiği ve büyük beğeni aldığı LUT Forum’un üçüncüsü 14.01.2017 tarihinde İstatnbul Dedeman Bostancı Otel’de dernek üyelerimizin geniş katılımıyla gerçekleşti. Kontinans Derneği Başkanı Oktay Demirkesen’in açılış konuşmasıyla başlayan ilk oturumda Dr. Zafer Aybek’in moderatölüğünde; Dr. Lokman İrkilata ‘medikal tedaviler’, Dr. Ali Ersin Zümrütbaş da ‘cerrahi tedaviler’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. Öğleden sonraki ikinci oturumda Dr. Sinharib Çitgez ‘Deneysel ve preklinik çalışmalar’ başlığı altında sunumlarını gerçekleştirdi.


Sunumlar

Sinharib Çitgez; İşlevsel Üroloji: Deneysel ve Preklinik Çalışmalar

Lokman İrkılata; Medikal Tedavi Yaklaşımları


Değerli Meslektaşlarım,

Bilimsel aktivitelerimiz içinde düzenli olarak gerçekleştirilen LUT Forum toplantılarının 3.sünü 14 Ocak 2107 tarihinde İstanbul’da yapacağız.  Daha öncekilerde olduğu gibi Derneğimiz Yönetim Kurulu tarafından görevlendirilen 3 arkadaşımız bir önceki akademik yılda gerçekleştirilmiş olan uluslararası kongrelerdeki fonksiyonel üroloji veya kadın ürolojisi bildiri ve posterlerini tarayarak  tartışmaya değer buldukları çalışmaları bu toplanıda sunacaklar ve yorumlayacaklardır. Amacımız fonksiyonel üroloji veya kadın ürolojisi ile ilgili güncel çalışmaları  tekrar gündeme getirerek, bilimsel seviyesi yüksek bir ortamda tartışmaktır. Hepinizi bilgilerimizi güncelleme olanağı bulacağımız 3. LUT Forum toplantısına davet ediyor, ayrıca bu toplantının gerçekleşmesinda katkısı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Prof. Dr. Oktay Demirkesen
Kontinans Derneği Başkanı


Değerli Meslektaşlarım,

LUT Forum toplantıları, Avrupa’da, işlevsel üroloji ile ilgilenen akademisyenler tarafından yaklaşık 5 yıldır düzenlenmektedir.

Günümüzde, gerek artan iş yükü, gerekse bilimsel toplantıların fazla sayıda olmasından dolayı, her kongreye katılmak, katılınan kongrelerde de her konuyu takip etmek mümkün olmayabiliyor. LUT Forum toplantıları da, son bir yılda dünya çapındaki kongrelerde işlevsel üroloji alanındaki gelişmelerin takip edilebilmesi amacıyla, seçilmiş bildiri ve posterlerin derlenilerek sunulması amacıyla düzenleniyor.

Kontinans Derneği olarak bu toplantıları, formata sağdık kalarak son 2 yılda ülkemizde de düzenlemeye çalıştık. İlk 2 toplantı oldukça verimli geçti. Bu yıl ve bundan sonra da bu toplantıları düzenlemeye devam etmeyi planlıyoruz. Sonuçta, bilimsel yayınlar makale haline dönüşmeden önce poster ve bildiri olarak güncel kongrelerde sunulduğu için, sizleri güncel bilimin bir adım önünde olmak adına toplantılarımıza bekliyoruz.

Saygılarımla…
Prof.Dr. Zafer Aybek


TARİH:14.01.2017
SAAT: 10:30
YER: Dedeman Bostancı

PROGRAM

10:30 – 10:50 Kayıt

10:50 – 11:00 Açılış Konuşması ( Oktay Demirkesen )

11:00 – 11:30 İşlevsel Üroloji – Medikal Tedaviler ( Lokman İrkilata)

11:30 – 12:00 İşlevsel Üroloji – Cerrahi Tedaviler (Ali Ersin Zümrütbaş)

12:00 – 13:00 Öğle Yemeği

13:00 – 13:30 İşlevsel Üroloji – Deneysel ve Preklinik Çalışmalar (Sinharib Çitgez)

13:00 – 13:30 Tartışmalar

13:30 – 13:45 Kapanış